تعداد بازديد :  
تاريخ : یکشنبه ۱٩ بهمن ۱۳٩۳

در مراسم برگزیدگان کتاب سال و جایزه جهانی کتاب که همراه بود با سخنرانی رییس جمهور، طبق روال معمول یکسال گذشته دولت حسن روحانی در کنار سخنانی پیرامون کتاب و کتاب خوانی نقیبی هم به نقد کنندگان و دلسوزان این نظام زد.

روحانی سخنان خود را با سخنان کلیدی خود اینگونه آغاز کرد" کتاب کلیدیست که باید قفل‌ها و ابهام ها را بگشاید و ظلمات را به نور و روشنایی مبدل سازد" و در ادامه با سخنی عجیب رسالتی امام گونه را به فرهیختگان سپرد. " این شما فرهیختگان هستید که باید برای امروز جامعه ما بگویید که چگونه باید فکر کنیم حتی چگونه باید نقد کنیم" اینجای داستان بود که درد دل رییس جمهور از منتقدین واز شد که شیوی نقادی باید آنگونه باشد که ما می خواهیم و یا بیایید وشوه ی نقد را به کتابی برای استفاده و سرلوحه قرار دادن آن توسط منتقدین چاپ کنید.جایزه ی کتاب حسن روحانی


برچسب‌ها: منتقد, علی جنتی, خوانندگی زنان, حسن روحانی


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : جمعه ۳ بهمن ۱۳٩۳

در چند روز گذشته مقام معظم رهبری با دو پیام بسیار مهم و جریان ساز خود به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و همچنین پیام به دانشجویان اروپا و بازتاب گسترده ی آن در سراسر جهان در نشریات دیداری و شنیداری غرب و شرق نشان دادند که ایران و رهبر مسلمین جهان همچنان نقشی موثر در جهت دهی و آگاه سازی مردم و به خصوص جوانانی که هنوز در مطامع و نفسانیات خود گرفتار نیامده اند دارد.

نامه امام خامنه ای به جوانان آمریکای شمالی


برچسب‌ها: مقام معظم رهبری, سبک زندگی, آمریکا #غرب, جوانان #اسلام


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : شنبه ٦ دی ۱۳٩۳

در چند ماه اخیر اتفاقاتی افتاد که هر بار باعت می شد تا دست به قلم ببرم و مطلبی بنویسم اما هر بار به دلیلی منصرف شدم. تا اینکه در یک هفته گذشته دو اتفاقی دردناک رخ داد که مرا وادار به تذکر کرد.تذکری که این بار سمت و سویی مردمی و فرهنگی اجتماعی دارد. گلایه ای از مردم دارم که هویت و دینشان را فراموش کرده اند همانند بید مجنونی شده اند که باد هجمه های سرد رسانه ای آنها را بی اختیار به سمت و سویی می کشاند بی آنکه بدانند چرا و به چه دلیل، نه دلیلشان تجدد است و عقب نماندن از موجی که همراهیش کوتاه است و  شعفی برای دوباره سوار شدنو سواری دادن مهیا میکند.

 

 شب یلدا

اما اصل داستان چیست؟؟

هفته ی گذشته مصادف بود با رحلت پیامبر مهر و رحمت حضرت محمد(ص) وامام حسن مجتبی (ع) ولی این یک سمت قضیه ماجرا بود آن سمت شبی بود به بلندای یلدا جشن سنتی ایرانیان باستان که خانواده ها و اقوام به دور بزرگان خود جمع می شوند، حال دو راهی بین دین و سنت برای مردم بود که یکی را بر گزینند عقل حکم می کند که که مسلمانان به پیامبر خود احترام گذارند و از برگزاری این دورهمی خودداری کنند.  خیلی ها رعایت کردند و خیلی ها همبی اعتنا از کنارش رد شدند اما نکته ی تامل برانگیز ماجرا اینجاست که قشری به عنوان الگوی جامعه ی اسلامی نه تنها دست به برگزاری این جشن زدند بلکه اقدام به علنی کردن آن نیز پرداختند یعنی قبح کاری نادرست را ریختن.

 شب یلدا


برچسب‌ها: شب یلدا, تمدن اسلامی, سال نو میلادی, فرهنگ


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : شنبه ۱ آذر ۱۳٩۳

معلوم نیست در وزارت علوم چه خبر است که حتی فراتر از نرخ تورم اعلام شده توسط دولت و رییس جمهور حسن روحانی اعلام شهریه های دانشگاه ها را افزایش می دهند.

وزارت علوم تحقیقات و فناوری

با سرو صدایی که با افزایش غیر قانونی شهریه های ثابت ومتغییر برای تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد به راه افتاد و آخر هم هیچ نتیجه ای برای دانشجویان این دانشگاه بزرگ و سود آور نداشت، وزارت علوم با استفاده از این جو ایجاد شده در حاشیه ای امن بیش از 60% به شهریه های ثابت و متغییر خود افزود. بدون آنکه حتی یکنفر به این افزایش بی رویه و غیر قانونی شهریه اعتراض کند.

 

اما داستان 60% افزایش شهریه دانشگاههای وزارت علوم چیست؟

 جدول شهریه سال 92 به شرح زیر است که یک نمونه از آن آورده شده است(مربوط به کارشناسی ارشد می باشد).

عنوان دانشگاه

گروه آموزشی

شهریه ثابت

شهریه متغییر

شهریه هر واحد پایان نامه

نظری

سایر دانشگاهها ومراکزعالی دولتی

علوم انسانی

3،600،000

700،000

2،000،000

سایر گروه های آموزشی

4،000،000

800،000

2،000،000


برچسب‌ها: وزارت علوم, شهریه, دولت تدبیر و امید, دانشگاه


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

یا صاحب الزمان

تا ظهورت چقدر فاصله داریم آقا

آه از جمعه ی بی تو گله داریم آقا

 

زلـف شـب را به سراپـای سحـر می ریــزم                

تا خود صبح به راه تو قمر مـی ریـــزم

 

ساحل چشــم من از شوق به دریا زده است                

چشم بسته به سرش موج تماشا زده اسـت

 

جمـعــه را سرمــه کشیدم که مــگر برگـــردی                 

با همان سیصد و دلتنگ نفر برگــردی

 

             زندگـــی نیست ممــات است ، تورا کم دارد                

دیدنت ارزش آواره شدن هــــــم دارد

 

خیر از جمعه ندیدیم به والعصر قسم

بی تو ما طعنه شنیدیم به والعصر قسم

 

                       از دل تنــگ مـــــن آیا خبــری هــم داری ؟                  

 آشنا ، پشت سرت مختصری هــــــــم داری؟


برچسب‌ها: امام زمان, عصر جمعه, منتظر, ظهور


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : شنبه ۱٩ مهر ۱۳٩۳

پس از ارایه آمار های متناقض و جدید درباره نرخ تورم که از 35% در زمان تحویل گیری زمام دولت تدبیر و امید شروع و به 45% در چند ماه پیش ختم شد. و در کنار آن سیر نزولی نرخ تورم به 20% و قول تک رقمی شدن آن در سال آینده. از نرخ تورمی جدید نیز پرده برداری شد نرخ تورم نقطه به نقطه که مصداق کامل بازی با اعداد و آمار بوده و آماری قابل اتکا و استناد نیست.

اما در حرکتی جالب مرکز ملی آمار زیر نظر نهاد ریاست جمهوری(معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی) در اقدامی عجیب نرخ بیکاری کشور را تک رقمی اعلام کرد این در حالیست که از ابتدای به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نه تنها جذب و استخدامی صورت نگرفته است که حتی در روند اجرای استخدام های دولت گذشته نیزسنگ اندازی شده است. که این خود مصداق بازر قانون گریزی و استبداد است و حتی با زندگی جوانانی که امید به استخدام را داشتند را با بی تدبیری خود برباد دادند.

مرکز ملی آمار ایران

اما برای پی بردن به علت تک رقمی شدن نرخ بیکاری در این شرایط باید نگاهی به تعاریف مرکز ملی آمار انداخت که با هم برخی از آنان را مرور می کنیم.


برچسب‌ها: مرکز ملی آمار, نرخ بیکاری, دولت تدبیر و امید, استخدام


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : جمعه ۱۸ مهر ۱۳٩۳

هفته ی  پیش خبری تاسفبار مثله یه بمب توی دنیای مجازی پیچید. خبری که نشان از به قهقرا رفتن فرهنگاین مرزو بوم داره خبری که نشون دهنده ی اینه که فقر شدید فرهنگی توی جامعه ی ما بی داد می کنه.

این اتفاق باید مسئولین فرهنگی کشور را به فکری اساسی وادار کند که چه کردند با فرهنگ و سبک زندگی چه بازی های سیاسی درآورده اند که آخر و عاقبت آن بدین جا کشیده شده است.

  خوراک فرهنگی ناسالم


برچسب‌ها: فقر فرهنگی, سبک زندگی, وزارت ارشاد, شورای عالی انقلاب فرهنگی


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : سه‌شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۳

بزدل ها به جهنم می روند

در ادامه مطلب شاید یادتون نیارد بود که می خواستم از رییس اعتدال درخواست کنم تا ادبیات خود را عوض کند و با به از این باشد که با خلق جهان است. که ایشان لطف فرموده ما را جهنمی فرمودند.

چه بگوییم که خود حقوق دان است و باید بهتر از ما بداند که استفاده از الفاظ ناشایست و القاب دادن به دیگران برای تخریب آنان را می توان پیگیری کرد و به یاد سخنان خود بیوفتند که امروز زمان برچسب زدن به دیگران نیست بلکه زمان چسبندگی به هم است.که دیدم کار ما فقط شعار دادن بزدلانه است و کاری غیر از ترس کاری دیگری بلد نیستیم و خداوند خلقت ما را با این سرشته.

 ما ترسو هایی هستیم که از ترس آبروی حزبمان ملتمسانه به دست و پای  سران اروپایی میوفتیم تا برای حفظ آن قراردادی ننگین برای تعلیق غنی سازی ببندیم تا  رییسمان ما را قهرمان و برترین دیپلمات  بخواند.


برچسب‌ها: حسن روحانی, بزدل ترسو, جهنم, ژنو


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : یکشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۳

سال 88 بود بعد از کل بی نظمی و اختشاشی که عده ای قلیل توی کشور بوجود اوردن و باعث بروز مشکلات زیادی در کشور وجامعه شدن رییس جمهور وقت(آقای دکتر احمدی نژاد) به میان حامیان نظام جمهوری اسلامی ایران امدن و ضمن انتقاد از فتنه ی فتنه گران و عاملین آن در داخل کشور با تقدیر و تشکر از 40 میلیون ایرانی که با آمدن به پای صندوق های رای فارغ از اسم نوشتن بر روی برگه سفید رای، حمایت خود را از نظام به اثبات رسانده و به قانون و سازوکار انتخابات رای آری داده بودند؛ آن عده ای را که خارج از این اعداد بودند و باعث هرج ومرج در جامعه شده بودند را برای اولین و شاید آخرین بار خس و خاشاک نامیدند.(1)حماسه خس و خاشاک


برچسب‌ها: روحانی, محمود احمدی نژاد, فرهنگ, ادب


ادامه مطلب...
تعداد بازديد :  
تاريخ : جمعه ٢٧ تیر ۱۳٩۳

 بازهم با شروع جام جهانی فوتبال جنگی دیگر شروع شد که پایانی ندارد و پایانش با شادی یا غم همراه نیست. یک سویش توپ است نه آن توپ پلاستیکینیم کیلویی، بلکه توپ سربی که علاوه بر امید و آرزو ها خانه وخانواده را نیز با خود می برد. شادیش برای چند نفر و ماتمش جهانی. زخمش با چند ماه استراحت، درمانی ندارد جراحتش با برانکارد قابل حمل نیست. محاجمش با برف شادی حریم خود را نمی شناسد، 

gaza child

مدافعانش دست خالی دیواری در برابر زیاده خواهی ها.کودکان نه برای خوش یمنی که برای سلاخی شدن به زمین فرستاده می شوند. بازیکنانش برابر نیستند، به یار دوازدهم که هیچ، با اخراجش ناجوان مردانه حریفان نیز راضی نیستند و اینجا اشتباهات مهلک خود داوریست.


برچسب‌ها: غزه, اسراییل, gaza children, war in gaza


ادامه مطلب...