تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٦
 
سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان كه به تازگي از سفر مالزي بازگشته درخصوص اوضاع و احوال كنوني فوتبال ايران گفت و گويي با گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ انجام داده كه اهم آن از نظرتان مي‌گذرد:

چه دستاوردهايي را از سفري كه همراه با سرپرست و يكي از اعضاي كادر پزشكي تيم ملي به مالزي داشتيد به دست آورديد و آيا از شرايط حاكم بر كمپ محل استقرار بازيكنان رضايت داريد؟


در مجموع اين سفر به كادر فني تيم ملي كمك كرد تا در جريان چند و چون كار بهتر قرار گيرد و مشخص شود كه چه زماني اسامي بازيكنان را با afc ارسال كنيم. محل استقرار بازيكنان در مالزي، برنامه زمان‌بندي تمرينات طبق نظر ما در نظر گرفته شده و تمام شرايط ايده‌ال براي آرامش تيم ملي فراهم است.


 


به يكباره فدراسيون فوتبال خبر رويارويي تيم ملي مكزيك را منتشر كرد، اين درست كه ديدار با شاگردان هوگو سانچز مي‌تواند در آماده‌سازي بازيكنان تيم ملي مثمرثمر باشد ولي زمان برگزاري آن عملا برنامه‌هاي مدون كادر فني را تغيير خواهد داد؟


اين ديدار هم طبق هماهنگي فدراسيون فوتبال و كادر فني تيم ملي در نظر گرفته شده و بازيكنان طبق همان زمانبندي گردهم خواهند آمد تا پس از يك اردوي 24 ساعته به سمت مكزيكوسيتي حركت كنند.


 


براي تقابل با مكزيك آيا تمام لژيونرهاي شاغل در ليگ كشورهاي امارات، اسپانيا، ايتاليا، آلمان، انگلستان و قبرس را در اختيار خواهيم داشت؟


خوشبختانه اكثر ديدارهاي اين بازيكن تا پايان ارديبهشت ماه تمام خواهد شد و كادر فني براي اردوي يك روزه‌اي كه 7 خرداد ماه برگزار مي‌شود تمام بازيكنان خود را در اختيار دارد.


 


پس از رقابت‌هاي جام جهاني ريكاردو لاولپه صندلي هدايت تيم ملي مكزيك را به هوگو سانچز واگذار كرده و بالطبع هم آن بازيكنان قبلي در تركيب حريف تداركاتي تيم ملي ايران نخواهند بود. براي شناخت بيشتر از اين تيم چه تدابيري را اتخاذ كرده‌ايد؟


از طريق كميته روابط بين‌الملل فدراسيون فوتبال درصدد هستيم تا يكي از فيلم‌هاي بازي‌هاي اخير مكزيك را به دست آوريم و بر همين اساس و نقاط ضعف و قوت حريف برنامه‌ريزي كنيم.


 


گويا تغييراتي در كادر فني تيم ملي كه قرار است به اردن و رقابت‌هاي غرب آسيا اعزام شود به وجود آمده و پرويز مظلومي جانشين ابراهيمي شده است و رضا رجبي نيز يكي از دستياران وي خواهد بود؟


يك سري صحبت‌هايي در بين اعضاي كادر فني شده كه انجام آن با هماهنگي سرپرست و دبيركل فدراسيون فوتبال خواهد بود. البته اين تغييراتي كه به وجود آمده درجهت پشتوانه سازي تيم ملي است و ما تنها به موفقيت اين تيم در رقابت‌هاي غرب آسيا هستيم.


 


فكر نمي‌كنيد اين تيم خيلي بي‌تجربه باشد و نتواند انتظاراتي كه مردم از تيم ملي و اعضاي كادر فني‌اش دارند را برآورده كند؟


براي رسيدن به پشتوانه‌سازي و تشكيل يك تيم ملي قوي كه حداقل تا چند سال آينده فوتبال ما را در ميادين مختلف بين‌المللي بيمه كند، هزينه‌هايي هم بايد صرف شود و اين قبيل ميادين به با تجربه شدن بازيكنان ما كمك خواهد كرد.


 


علي سامره بازيكن ايراني الشعب اعلام كرده كه اگر قلعه‌نوعي مرا به تيم ملي دعوت كند با تمام وجودم در خدمت فوتبال كشورم خواهم بود، آيا او را به اردوي جديد دعوت مي‌كنيد؟


در برهه‌اي از زمان صلاح دانستم كه ايشان به تيم ملي بيايند اما خودشان دعوت ما را نپذيرفتند، درخصوص بازگشت مجددش هم تنها بايد من نظر بدهم و اگر صلاح باشد به اردو مي‌آيد.


 


علي پروين يكي از حاميان هميشگي امير قلعه‌نوعي در تيم ملي بالاخره دلش طاقت نياورد و با خريد امتياز باشگاه اكباتان يك بار ديگر به صحنه فوتبال بازگشت، اين بازگشت دوباره را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟


علي پروين شناسنامه فوتبال ايران است و من اين افتخار را دارم كه به عنوان شاگردي در مكتب ايشان تجربه‌اندوزي كنم، ايشان قدر مسلم در كار خود موفق خواهد بود و مي‌تواند در بازي‌هايي كه تيم اكباتان در فصل جديد دارد تماشاچيان زيادي را به ورزشگاه بياورد.


 


سازمان تربيت بدني به عنوان متولي اصلي اداره استقلال تهران مسووليت سرپرستي اين باشگاه را در حالي كه بهمني در بيمارستان دوران نقاهتش را پشت سر مي‌گذاشت به علي فتح‌الله زاده واگذار كرد، اين تغيير و تحول را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟


مديران سازمان بايد در اين خصوص پاسخگو باشند و قدر مسلم ادله‌اي را براي كار خود دارند كه اين تغيير و تحول را به وجود آوردند، اميدوارم استقلال از هدفي كه در پيش دارد دور نشود و بتواند با قهرماني خود دل هوادارانش را شاد كند.


 


آيا اين تغيير و تحول باعث ايجاد خللي در روند حركتي تيم به سوي قهرماني نمي‌شود؟


گفتم، مهم فقط موفقيت استقلال است و آرزو مي‌كنم در راهي كه در پيش گرفته بدون هيچ مشكلي به سرمنزل مقصود برسد.برچسب‌ها: