تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٦

عصرايران- يك ماهنامه آمريكايي فاش كرد كه آمريكا و عربستان با همراهي ساير دولت هاي منطقه خاورميانه از يك "جريان پنهان" عليه ايران حمايت مي كنند.

به گزارش عصر ايران (
asriran.com)، ماهنانه "آتلانتيك" در تازه ترين شماره خود به قلم "ديويد ساموئل" از طرح پنهان آمريكا و دولت هاي عربي عليه ايران پرده برداشت.

ساموئل در اين مقاله با اشاره به اقدامات ديپلماتيك وزير خارجه آمريكا در خاورميانه نوشت: خانم رايس و همكاران وي در دولت آمريكا از پاييز گذشته تصميم گرفتند كه يك مسير سوم پرمخاطره و جسورانه را آغاز كنند؛ يك طرح هماهنگ شده با كمك سرويس هاي اطلاعاتي عربستان، مصر، اردن، اسرائيل و امارات متحده عربي.

گفته مي شود هزينه "بخش پنهان" اين فعاليت شامل تامين مالي حركت هاي سياسي فرقه اي و گروه هاي شبه نظامي در عراق، ايران، لبنان و سرزمينه هاي اشغالي فلسطين بيش از 300 ميليون دلار بوده كه اين مبلغ توسط عربستان سعودي و ساير دولت هاي عربي حاشيه خليج فارس تامين شده است.

به نوشته آتلانتيك، ايران پيش از اين با انواعي از "حملات داخلي" مواجه شده كه اين اقدامات پيامدي از طرح پنهان آمريكا به شمار مي رود.

ساموئل ادامه داد: بخشي از جريان پنهان آمريكا مربوط به فعاليت "شبه نظاميان ضد دولتي" در داخل ايران است كه از آن جمله مي توان به بمب گذاري روز 14 فوريه در زاهدان كه به كشته شدن 11 نظامي عضو سپاه منجر شد، اشاره كرد.

مرگ مشكوك "اردشير حسين پور"، دانشمند ايراني كه در مجتمع غني سازي اورانيوم اصفهان كار مي كرد و ناپديد شدن علي عسگري، معاون سابق وزير دفاع ايران در تركيه را نيز مي توان به اين طرح نسبت داد.

در همين حال آتلانتيك هشدار داد كه اين "اقدامات پنهان" ممكن است به زودي بخش نفتي ايران را نيز هدف قرار دهد.

"ساموئل" به نقل از جرج شولتز، وزير خارجه سابق آمريكا از احتمال خرابكاري در پالايشگاه هاي نفتي ايران خبر داد و نوشت: در مجموع مردم بر روي تاسيسات هسته اي تمركز مي كنند و حمله به اين تاسيسات مشكل است اما انجام فعاليت هاي خرابكارانه در پالايشگاه ها كار دشواري نيست.


برچسب‌ها: