تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٦
تهران IranSport.mobi - شوراي عالي انقلاب فرهنگي روز دوشنبه پيرو درج برخي اخبار و اطلاعات در رسانه‌ها مبني بر تصويب فيلتر شدن "‪"MMS‬هاي غيراخلاقي تلفن همراه، توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اطلاعيه‌اي صادر كرد.

در اين اطلاعيه كه در اختيار ايرنا قرار گرفت، آمده است: مصوبه فوق در هيئت نظارت بر اجراي "مقررات و ضوابط شبكه‌هاي اطلاع رساني رايانه‌اي" و بر اساس درخواست وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مطرح شده است.

اين اطلاعيه درباره مصوبه‌جلسه‌اين هيئت افزود: در اين جلسه پس از ارايه گزارش كارشناسان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مواردي مقرر شد.

بر اساس اين اطلاعيه، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به‌منظور جلوگيري از تبادل داده‌ها و اطلاعات مغاير با قانون، شرع و اخلاق عمومي در سيستم ‪ ,MMS‬دستورالعمل كنترل آنها را صادر كرده است.

اين اطلاعيه افزوده است: دستورالعمل تهيه سخت‌افزار، نرم‌افزار، تجهيزات لازم و ساير سازوكارهاي مقتضي براي صيانت از فضاي شبكه‌هاي اطلاع رساني را به شركت‌هاي طرف قرارداد اعلام كرده است تا پس از فراهم آوردن تمهيدات لازم و تائيد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سرويس ‪ MMS‬ايجاد و فعال شود.

اين اطلاعيه تصريح كرده است: در اين تصميم به خوبي مشهود است كه تدبير اتخاذ شده ناظر به استفاده ناصحيح از سيستم ‪ MMS‬مي‌باشد و به هيچ وجه به مفهوم ايجاد محدوديت براي استفاده مطلوب و مناسب از اين سيستم براي عموم كاربران نيست.

سيستم ‪ MMS‬اين امكان را براي مشتركان تلفن همراه ايجاد مي‌كند كه بتوانند از اين طريق به ارسال عكس و فيلم اقدام كنند.

برچسب‌ها: