تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۲/۱۸‬

مسوول كميته داوران و مسوول هماهنگي كميته‌هاي چهارگانه جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال و نرم‌افزارهاي چند رسانه‌اي افزود: از بازي‌هاي رايانه‌اي ساده تا بازي‌هاي پيچيده و حرفه‌اي در سالن بازي‌هاي رايانه‌اي به نمايش گذاشته مي‌شود.

"محمدحسين رادان" روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آي‌تي ايرنا افزود:
به همين دليل اين سالن مخاطبان مختلف بازي‌هاي رايانه‌اي را پذيرا خواهد بود.

وي اظهار داشت: براي نوجوانان و جوانان در سالن بازي‌هاي رايانه‌اي قسمتي در نظر گرفته شده كه "گيم نت نمونه" نام دارد و هدف از راه‌اندازي اين غرفه آشنا كردن والدين نسبت به الگوهاي مطلوب يك بازي رايانه‌اي است.

وي توضيح داد: بسياري از والدين از محتواي بازي‌هاي رايانه‌اي كه كودكانشان آن را انجام مي‌دهند، بي‌خبرند و اطلاع چنداني در مورد يك بازي مطلوب براي كودكان و نوجوانان ندارند.

وي ادامه داد: قرار است در جشنواره نشستي برگزار شود كه والدين با فرزندان در اين نشست حضور دارند و اساتيد با والدين هنگام بازي فرزندانشان گفت‌وگو خواهند كرد.

وي بيان داشت: نشست‌هاي "بازي‌هاي رايانه‌اي، بستر فرهنگ‌سازي"، "بازي‌هاي رايانه‌اي، كودك، نوجوان و آموزش"، "بازي‌هاي رايانه‌اي، صنعت نوظهور"، "كارگاه موشن كپچر ‪ ،"Motion Capture‬كارگاه ساخت بازي‌هاي كوچك و بازي‌هاي سه بعدي" از جمله برنامه‌هاي جشنواره در بخش بازي‌هاي رايانه‌اي است.

مسوول كميته داوران و مسوول هماهنگي كميته‌هاي چهارگانه جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال و نرم‌افزارهاي چندرسانه‌اي گفت: بيش از ‪ ۹۵‬نشست و كارگروه در اين جشنواره برگزار مي‌شود.

به گفته وي، اين نشست‌ها در زمينه "پايگاه‌هاي اينترنتي و وبلاگ‌ها" ، "بسته‌هاي نرم‌افزاري چندرسانه‌اي"،"پايگاه‌هاي اينترنتي و وبلاگ‌ها"، "بازي‌هاي رايانه‌اي" و "نرم‌افزارهاي تلفن همراه" است.


برچسب‌ها: