تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٦
وزير كشور گفت: باتوجه به اين كه در هفته‌هاي دوم و سوم اسفندماه با مراسم عزاداري عمومي مانند اربعين و ‪ ۲۸‬صفر مواجه هستيم، امكان برگزاري انتخابات مناسب وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمين "مصطفي پورمحمدي" روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: به دليل جمعيت انبوهي كه در ايام عزاداري عمومي در كشور، شناور و متحرك است و مساجد و فعالان درگير برگزاري اين مراسم هستند، انتخابات خوبي نخواهيم داشت.

وي تصريح كرد: تاريخي كه وزارت كشور به شوراي نگهبان پيشنهاد داد ‪۲۳‬ فروردين ماه ‪ ۸۷‬بود كه شوراي نگهبان به علت آن كه براي دور دوم فاصله كمي پيدا شود با جلو انداختن زمان انتخابات موافقت كرد.

وي افزود: مشكل وزارت كشور براي جلو انداختن زمان انتخابات اين است كه مسئوليني كه مايل به شركت در انتخابات هستند بايد ‪ ۶‬ماه قبل از شروع عمليات ثبت نام، از سمت‌هاي خود استعفا بدهند كه عملا اين زمان از ما گرفته شده است.

پورمحمدي ادامه داد: نهايتا وزارت كشور قبول كرد ولي ما پيشنهاددهنده و پذيرنده اين زمان نبوديم و ناچار به پذيرفتن آن شديم.

او در ادامه به خبرنگار ايرنا با اشاره به انتقادهايي كه در اين زمينه صورت گرفته است اظهار داشت: قرار نيست تخلفي صورت گيرد و ما اميدواريم همچون انتخابات شوراها، قوانين و مقررات را به خوبي رعايت كنيم.

وي افزود: اگر انتخابات يك هفته زودتر و يا يك هفته بعد نيز، برگزار شود ما سر كار هستيم و شكايت‌ها را بررسي مي‌كنيم.

پورمحمدي اظهار كرد: ما مخالف بازشدن روزنامه‌ها در ايام بين تعطيلين نيستيم، البته سايت‌ها فعال هستند و فضاي اجتماعي خيلي فراخ‌تر و دسترسي عمومي بيشتر است كه ما هم در اين‌باره مشكلي نداريم.

او خاطرنشان كرد: عده‌اي دغدغه دارند كه آيا شكاياتشان را مي‌توانند مطرح كنند يا نه كه مطمئن باشند مي‌توانند اين كار را انجام دهند و ما با دقت و وسواس خاصي به شكايت‌ها رسيدگي مي‌كنيم.


برچسب‌ها: