تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٦

مسكو، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۳/۱۶‬

به مناسبت هيجدهمين سالگرد ارتحال امام خميني (ره) و سالروز قيام خونين ‪ ۱۵‬خرداد، مراسم باشكوهي در سفارت جهوري اسلامي ايران در روسيه برگزار شد.

در اين مراسم كه سه شنبه شب برپا گرديد، جمع زيادي از ايرانيان مقيم ، دانشجويان ، مسوولان و كاركنان نهادهاي جمهوري اسلامي ايران در روسيه حضور داشتند.

اين مراسم از سوي انجمن اسلامي دانشجويان ايراني در روسيه، رايزني فرهنگي و سفارت جمهوري اسلامي ايران در مسكو برگرار شد.

"حجت‌الاسلام جواد اژه‌اي" نماينده مقام معظم رهبري در امور دانشجويان اروپا، بعنوان سخنران اين مراسم، در مورد شخصيت و رهبري امام (ره) و تاثير شگرف ايشان بر تاريخ و فرهنگ معاصر ايران به تفصيل سخن گفت. در ادامه مراسم، "غلامعلي رجايي" كه بعنوان گرد آورنده كتاب خاطرات حضرت امام(ره) معرفي شد، بخشهايي از خاطرات و رفتاهاي سياسي و منش بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران را براي حاضران تشريح كرد.

"گنادي آوديف" وابسته فرهنگي شوروي در سالهاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي ايران در تهران نيز در اين مراسم در مورد رهبري حضرت امام(ره) و تاثير شخصيتي ايشان بر ديپلماتهاي خارجي و نيز خاطرات خود از اقدامات و سخنان امام در دوران حضور در تهران، مطالبي بيان داشت.

اهداي جوايز به دانشجويان ايراني شركت‌كننده در مسابقات فرهنگي و علمي "امام و انقلاب" و نيز برندگان مسابقات نقاشي در مورد حضرت امام، پخش نماهنگ و سرود و نمايش عكسهاي تاريخي امام خميني (ره) از بخشهاي ديگر اين مراسم بود.


برچسب‌ها: