تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٦
خلدي‌نسب خبر داد:
ايران نمادي از پرديس به اسكانديناوي مي‌رود
نمايشگاه "ايران،‌نمادي از پرديس" به كشورهاي اسكانديناوي مي‌رود.

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمدكاظم خلدي‌نسب" سرپرست دفتر امور بين‌الملل و سازمان‌هاي تخصصي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، ضمن اعلام اين خبر گفت: يكي از سياست‌هاي ما در راستاي گفتگوي تمدن‌ها تداوم برگزاري نمايشگاه "ايران؛ نمادي از پرديس" در كشورهاي مختلف است؛ از اين رو، پس از مذاكرات جدي توانستيم هماهنگي‌هاي لازم براي برگزاري اين نمايشگاه را در كشورهاي فنلاند، نروژ، سوئد و حتي سوييس انجام دهيم.

وي با اشاره به حضور 90 هزار ايراني در سوئد، تصريح كرد: علاوه بر برگزاري نمايشگاه در اين كشور، برنامه‌هاي متنوع فرهنگي، ازجمله ديدار مشايي را براي ايرانيان خواهيم داشت.

سرپرست دفتر امور بين‌الملل و سازمان‌هاي تخصصي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، همچنين از امضاي تفاهمنامه‌اي با مكزيك در آينده‌اي نزديك خبر داد و گفت: در سومين همايش تبيين سياست‌هاي دولت در گردشگري، پس از سخنراني سفير مكزيك، با وي گفتگو كرديم تا به‌زودي يكي از تفاهمنامه‌هاي چند سال پيش ايران و مكزيك به امضا برسد.

وي با تأكيد بر اهميت مكزيك به دليل همسايگي آنان با ايالات متحده و حضور ايرانيان بسيار در اين كشور، افزود: نمايشگاه "ايران؛ نمادي از پرديس" در مكزيكوسيتي، با روزانه 15 هزار بازديدكننده، سبب تمديد اين نمايشگاه شد كه براي معرفي فرهنگ و تمدن ما به جهان مفيد و بسيار مؤثر است.

خلدي‌نسب نقش رسانه‌ها را در معرفي ايران به جهانيان مهم توصيف كرد و ادامه داد: براي معرفي ايران در رسانه‌هاي بيگانه، سعي كرده‌ايم اصحاب رسانه‌هاي كشورهاي مختلف را در قالب تورهاي 5 تا 10 نفر به كشور آورده و با برگزاري سمينارها و نشست‌هاي مختلف، ذهن آنها را براي انعكاس تصاوير و مطالب مربوط به ايران در رسانه‌هايشان باز كنيم.


برچسب‌ها: