تعداد بازديد :  
تاريخ : پنجشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸٦

فاوانيوز: طبق مطالعه جدید صورت گرفته توسط شرکت مک‌آفی، کاربران اینترنت هر ماه در حدود 276 میلیون بار از طریق اینترنت به جستجو می پردازند که منجر به رسیدن آنها به وب‌سایت‌های پرخطر می‌شود.

به گزارش فاوانيوز، این مطالعه همچنین نشان می‌دهد افرادی که از طریق وب‌سایت‌هایی که از طریق تبلیغات پشتیبانی می‌شوند، به جستجو می‌پردازند، نسبت به دیگر وب‌سایت‌ها که از طریق تبلیغات پشتیبانی نمی‌شوند، در معرض خطر بیشتری هستند.
"تیم داولینگ" مدیر بخش رشد ابتکار کاربران در مک‌آفی عنوان کرد: با وجود چهار مورد از پنج مورد بازدیدی که از وب‌سایت صورت می‌گیرد و با پرسش سوال از سوی موتور جستجو آغاز می‌شود، کاربران در معرض صدها میلیون جستجوی پرخطر در ماه هستند.
وی افزود: در واقع یک کاربر فعال موتورهای جستجو که بیش از 10 با در روز به جستجو می‌پردازد، احتمالا حداقل از یک سایت پرخطر در روز بازدید می‌کند.
مک‌آفی گزارش داده است که محققان این شرکت پنج موتور جستجوی اصلی و مهم آمریکا را مورد مطالعه و بررسی قرار داده‌اند.
از سایت‌های گوگل، یاهو،MSN ، AOL و Ask.com به میزان 93 درصد از کل موتورهای جستجو استفاده می‌شود.
این شرکت امنیتی 50 مورد اولیه نتایج جستجو را تجزیه و تحلیل کرد که از میان 2300 کلمه کلیدی محبوب که توسط هر یک از موتورهای جستجو گزارش شده بود، انتخاب شد و نتایج با پایگاه داده امنیت وب SiteAdvisor مک‌آفی مطابقت داده شد.
در این مطالعه درجه امنیت قرمز به وب‌سایت‌هایی داده شده است که حاوی adware، spayware، ویروس، سوءاستفاده وpop-up‌های بیش از اندازه و یا پیوستگی شدید با دیگر سایت‌های با درجه امنیت قرمز هستند.
درجه امنت زرد نیز به وب‌سایت‌هایی داده شده است که پیش از ورود به کاربران هشدار می‌دهند.
از دیگر یافته‌های مک‌آفی اين نتايج حاصل شد كه چهار درصد از کل نتایج جستجو منجر به رسیدن به وب‌سایت‌های پرخطر می‌شوند و AOL دربردارنده امن‌ترین نتایج است.
دسته‌های مرتبط با موسیقی و تکنولوژی نيز در میان پرخطرترین موارد جستجو قرار داده شده است.


برچسب‌ها: