تعداد بازديد :  
تاريخ : سه‌شنبه ٢٩ خرداد ۱۳۸٦
مقابل غنا با سيستم دفاع 4 نفره بازي مي‌كنيم
قلعه‌نوعي: شرط حضور در پازل تاكتيكي، رعايت نظم و انضباط است
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: در برخي بازي ها معتقد به استفاده از سيستم دفاع 4 نفره هستم و اين روش از بازي را در ديدار دوستانه مقابل غنا به كار خواهم بست.

امير قلعه‌نوعي در گفت و گو باگروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)اظهار داشت: واقعيت تيم ملي وجود نظم و انضباط است وهر بازيكني كه نظم را رعايت كند در پازل تاكتيكي من قرار خواهد گرفت و بازيكنان بايد خودشان را با اين شرايط وفق دهند. در حال حاضر تمرينات با نظم و برنامه خاصي پيگيري مي‌شود و خوشبختانه بازيكنان در شرايط بسيار خوبي به سر مي‌برند و اردو كاملا منظم پيگيري مي‌شود.


 


وي ادامه داد: متأسفانه مصدوميت نيكبخت واحدي تمام برنامه‌هاي من را دچار تغيير كرد ولي چندين گزينه براي بازي در اين پست وجود دارند. از ميان زندي، اسدي و زارع يكي در جناح چپ قرار خواهند گرفت تا معدنچي 50 متر جلوتر با آزادي عمل بيشتر به خط حمله كمك كند.


 


سرمربي تيم ملي در خصوص مصدوميت نيكبخت خاطرنشان كرد: نمي‌توان گفت چه كسي در خصوص مصدوميت نيكبخت مقصر است به هر حال من روي او حساب ويژه‌اي باز كرده بودم و او جزئي از پازل تاكتيكي‌ام بود ولي بايد با اين جريان كنار بيايم. تيم ملي بازيكنان شاخص ديگري هم دارد و من اميدوارم براي آنها مشكل خاصي پيش نيايد.


 


قلعه‌نوعي گفت: معتقد به استفاده از سيستم 4دفاعه هستم. چون اين روش در بعضي از شرايط پاسخ مثبتي مي‌دهد. به همين خاطر در ديدار دوستانه مقابل غنا از اين روش استفاده مي‌كنم تا بازيكنان با شرايط كنار بيايند.


 


وي در خصوص نكونام عنوان كرد: نكونام بازيكن بزرگي است ولي نمي‌توان بعد از 40 دقيقه حضور در تمرين در خصوص او نظر داد و شرايطش را بررسي كرد. نكونام تجربه بسيار خوبي از حضور در لاليگا دارد و به همين خاطر روي اين بازيكن در كمربند خط مياني حساب ويژه‌اي باز كرده‌ام.


 


قلعه‌نوعي با اشاره به 2 ديدار دوستانه مقابل غنا و جامائيكا گفت: اين 2 ديدار دوستانه توسط فدراسيون فوتبال در نظر گرفته شد تا بازيكنان بيشتر با هم هماهنگ شوند. متأسفانه علي‌رغم ميل باطني‌ام مجبورم از ميان 30 بازيكن فقط نام 23 نفر را اعلام كنم و از ميان اين 23 نفر فقط 11 نفر در تركيب اصلي قرار مي‌گيرند.


 


وي در پايان خاطرنشان كرد: 80درصد از اسكلت تيم در بازي‌هاي جام ملت‌ها حفظ خواهد شد و شايد در 6 بازي فقط 20 درصد تغيير داشته باشيم كه موضوع هم با توجه به نوع بازي حريفانمان طبيعي است.برچسب‌ها: