تهران، ايرنا ‪۸۶/۰۴/۱۳‬

شبكه خبري "الجزيره" در گزارشي، از استفاده ابزاري رژيم صهيونيستي از زنان، براي جلب جوانان به خدمت در ارتش اين رژيم پرده برداشت.


اين منبع در گفت‌وگويي با يك فعال امور زنان آمريكايي، به بررسي اقدام اخير رژيم صهيونيستي مبني بر استفاده ابزاري از تصاوير مستهجن زنان ارتش اسراييل بر روي جلد مجلات مخصوص مردان پرداخت.

اين شبكه خبري روز سه‌شنبه در برنامه‌اي كه به مسائل مخصوص زنان مي پردازد، به اقدام اخير سفارت رژيم‌صهيونيستي در واشنگتن در اين خصوص پرداخت كه "چرا اسراييل براي مردان جوان آن هيچ جذابيت و مفهومي ندارد."
مجري اين برنامه اعلام كرد كه اين اقدام در داخل اسراييل نيز با مخالفت زنان عادي و حتي چند تن از اعضاي پارلمان روبرو شده اما يكي از زنان نماينده "كنيست" از شركت در اين برنامه و گفت‌وگو در اين مورد امتناع كرد.

وي سپس با يك فعال حقوق زنان و فمينيست آمريكايي گفت‌وگو كرد و از وي پرسيد: همانطور كه همه مي‌دانيم، تبليغات براي فروش يك "چيز" در تمام دنيا كاري عادي و طبيعي است پس چرا اكنون چاپ عكس زنان سرباز برهنه بر روي جلد نشريات به‌منظور "فروش اسراييل" به مردم، با واكنش خشم‌آلود بسياري از زنان هم در داخل اسراييل و هم در آمريكا روبرو شده است؟
اين فعال حقوق زنان آمريكايي گفت: از آنجا كه مخاطبان اين مجلات بيشتر مردان ‪ ۱۸‬تا ‪ ۳۵‬ساله هستند، مي‌توان نتيجه گرفت كه "ارتش اسراييل" و (خود) اسراييل ديگر هيچ مفهومي براي مردان جوان اسراييلي ندارد و دولت به‌ناچار مي‌خواهد با استفاده ابزاري از زنان و بهره‌گيري از جذابيت‌هايي كه اساسا با نظامي‌گري و ارتش بي‌ارتباط است، نظر مردان را به دولت و ارتش جلب كند.

وي كه در اين گزارش اشاره‌اي به نام وي نشده است، با اظهار انزجار شديد از اين اقدام، آن را يك مورد آشكار از وسيله قرار دادن زنان براي رسيدن دولتمردان اسراييل به مطامع خود توصيف كرد.

اين فعال حقوق زنان افزود، بدترين بخش ماجرا اين است، زناني كه عكس آنها با پوشش بسيار كم و بسيار غير اخلاقي بر روي جلد مجلات چاپ شده نه "زنان ارتشي" بلكه كساني هستند كه به خاطر گذراندن خدمت اجباري سربازي، زماني در خدمت ارتش بوده‌اند.

وي ادامه داد، هر چند چاپ عكس اين زنان با رضايت خود آنها صورت گرفته اما يك زن عضو پارلمان رژيم‌صهيونيستي اين اقدام را اشاعه "پورنوگرافي" ناميد.

سفارت رژيم صهيونيستي در واشنگتن بتازگي در اقدامي جنجال برانگيز، عكس زنان جواني را كه زماني به‌خاطر گذراندن خدمت اجباري سربازي در ارتش بوده اند، در حالي كه تنها لباس شنا بر تن دارند، بر روي چند مجله مخصوص مردان به چاپ رساند.


برچسب‌ها: