تعداد بازديد :  
تاريخ : چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٦

تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت:به رغم تاكيد رييس جمهوري، وزارت راه و ترابري هنوز هيچ اقدامي براي آزاد راه " تهران - شمال" انجام نداده است.

سرتيپ دوم پاسدار "محمد رويانيان " روز دوشنبه در حاشيه حضورش در مركز ارتباط مردمي "‪ "۱۹۷‬ناجا در پاسخ به پرسش خبرنگار "ايرنا" گفت:پارسال در ارتباط با اين بزرگراه جلسه مشتركي در حضور رييس جمهوري برگزار شده بود.

وي افزود:در آن جلسه وزير راه و ترابري، وزير اقتصاد، فرمانده ناجا و معاون راهنمايي و رانندگي ناجا حضور داشتند.

رويانيان ادامه داد:با توجه به نامه سرگشاده‌اي كه براي رييس جمهوري نوشته و جاده‌هاي چالوس ، هراز، و كنار گذر منتهي به شهرهاي شمالي را ناامن اعلام كرده بوديم،رييس جمهوري در آن جلسه خواستار توضيح وزير راه در خصوص آزاد راه تهران - شمال شده بود.

وي گفت:در آن جلسه رييس جمهوري به وزير راه دستور داده بودند كه تكميل آزاد راه تهران - شمال را در دستور كار قرار دهند.

رييس راهنمايي و رانندگي ناجا افزود:متاسفانه به رغم دستور رييس جمهوري تاكنون در بدنه وزارت راه و ترابري واكنش مناسبي ديده نشده است.

وي تاكيد كرد:اين در حالي است كه ما مشكلات موجود در محورهاي تهران - كرج، پل جاجرود، اتوبان شهيد بابايي، پارچين به سمت شرق كشور، بزرگراه همت - كرج و پل فرديس را هم در آن نامه سرگشاده به اطلاع رياست جمهوري رسانده بوديم و ايشان هم دستور اكيد در رفع مشكلات داده بودند.

رويانيان گفت:يكي از تاكيدات رييس جمهوري در آن جلسه اتصال بزرگراه همت به كرج بود كه تاكنون اقدامي صورت نگرفته است.

وي همچنين در مركز ‪ ۱۹۷‬در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران در مورد تغيير رفتار پليس راهنمايي و رانندگي گفت: لازم است پليس‌نگاهش به‌موضوعات ترافيكي علمي شود.

رويانيان با تاكيد بر اينكه رفتار پليس بايد استانداردسازي شود، افزود در نحوه رفتار و گويش به الگوسازي پرداخته‌ايم كه ازآن جمله مي‌توان به ساخت فيلم‌هاي انيميشن و تهيه دستورالعمل در اين ارتباط اشاره كرد.

وي آموزش محاوره به زبان انگليسي را نيز از جمله آموزشهاي ارائه شده به نيروهاي پليس راهنمايي و رانندگي ذكر كرد و گفت:معيارهاي در نظر گرفته شده، استانداردهاي رايج در دنيا و كتاب‌هاي آموزشي متداول در جهان بوده است.

رويانيان همچنين در مدت دو ساعت حضورش در مركز ‪ ۱۹۷‬به پرسش‌هاي تلفني و حضوري مردم در ارتباط با پليس راهنمايي و رانندگي پاسخ داد.برچسب‌ها: