آقایان رها کنید این رنج بی حساب را!!

اما گویا دولتی که با ژنرال های سالخورده خود پای به میدان نهاده یارای کنترل وضعیت و ساماندهی به آنرا ندارد حتی قادر نیست در صد روز که هیچ در صد سال هم به وعده های انتخاباتی خود عمل کند. دولتی که اکنون تمامی تخم مرغ های شکسته خود را در سبد مذاکرات می بیند دنبال راه فراریست تا مسوولیت را از دوش خود به شخص یا اشخاص دیگری منتقل کند.

دولت راستگویان که حتی در همین شعار خود هم موفق عمل نکرد با عزمی جزم برای فتح قله های تحریم و مذاکره قدم به جلو نهاد و تمامی تلاش خود را بر این موضوع گذاشت تا شاید بقیه جنبه ها نیز خود به خود حل شوندو امام حسن روحانی که خود سابقه ی مداکرات با سران کشورهای اروپایی به عنوان دبیر شورای امنیت ملی را داشت با بی تجربگی تما دل به وعده های آنها بست اما وضع بهتر که نشد وخیم تر هم شد.

حال باید دنبال مقصر می گذشت دم دست ترین فرد رییس جمهور قبلی بود، پس انتقاد ها از او شروع شد اما کافی نبود مردم باید اقناع می شدند پس حمله ای همه جانبه برنامه ریزی شد. معاونین و وزرای دولت کنونی از یک سمت و رسانه های زنجیره ای از سوی دیگر شروع کردند به تخریب دولت قبل، وزیر نفتی که خود پایش در قرارداد های ننگین کرست، استات اویل و توتال گیر است. از بابک زنجانی که دست پرورده ی خودشان است رونمایی می کند که مفسد گرفته ایم با این کار علاوه بر اینکه مهره ی خود را سوزاندند مانع تداوم صادرات نفت و دور زدن تحریم ها شدند باعث شدند تا پول بابک زنجانی که در اصل بیت المال بودند بلوکه شوند. برای بی اثر کردن خسارت 13.5 میلیارد دلاری کرسنت پای دکلی را به میان کشیدند که 50 میلیون دلا بیشتر ارزش نداشت حال آنکه شرکت وارد کننده ایرانی  نیز قسط دوم خرید دکل را نیز پرداخت نکرده بود. اما به ناگاه خبری رسید از دکل های پوسیده ای که در زمان صدارت ایشان خریداری شده و برای نگه داریشان در امارات سالیانه میلون ها دلار هزینه می شود.

همانند کردانی که روزی یارشان بود (مسولیت های زیادی را با دکترای خود قبول کرده بود در دانشگاه تهران تدریس می کرد و ..)  به سبب تغیر جهت محاکمه شد رحیمی را نیز محاکمه کردند به جرمی که در سال 82 در دولت مطبوعشان رخ داده بود اما عنوانش شد معاون اول رییس جمهور دهم. 

رنج بی حساب

رشوه ها و اختلاس هایی که هر روز با رقم های سر سماوری ظهور و بروز می کنند اعداد و ارقامی که به علت سرعت زیاد در خلقشان با واقعیات فرسنگ ها فاصله دارند. گویی که در این 8 سال گذشته تمامی دستگاه های نطارتی و اجرایی در خوابی زمستانی فرو رفته بودند و به یکباره سر از بالین خود برداشتند و همچون اصحاب کهف با جامعه ای جدید روبرو شدند. جالب ماجرا اینجاست که رییس یکی از همین مراکز نظارتی یعنی سازمان بازرسی کل کشور به عنوان وزیر کشور دولت اعتدال گرا در حال خدمت است. وزیری که در دورات صدارتش بر سازمان بازرسی از رقم اختلاس 6.5 میلیاردی جهانگیری وزیر وقت دولت هشتم نگذشته - هر چند که سرانجامی نداشته - چگونه در این چند سال این اعداد و ارقامدرشت را ندیده.

اما حربه ی جدید، در حجمه به سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت سابق و مسول مذاکرات هسته ای سابق است. این روزها که ظریف با تمام ظرافت خاص خود و تسلط کامل بر زبان انگلیسی نتوانست امتیازی از آمریکا بگیرد حتی در مفاد توافق نامه – شما بخوانید قرارداد- های نوشته شده امتیازات و حق تفسیرهای گوناگون را برای غربیان بازگذاشته است توپ را به زمین  همتای سابق خود انداخته است. رسانه های زرد همراه نیز تیتر ها زده اند که جلیلی مقاله خوانی و تاریخ خوانی کرده است. هزینه بر بوده است تیم های زیادی داشته است و شش سال مذاکرات را عقب انداخته است.

سعید جلیلی و تیم همراه

اما عقل سلیم ما را وادار به تفکر می کند که در این چند سال چرا غرب میز مذاکرات را به نشانه ی اعتراض ترک نکرده است تا جلیلی دست از مقاله خوانی و تاریخ خوانی خود بردارد؟ چرا در این چند ساله اروپاییان قبول می کردند که جلیلی زمان و مکان جلسات را مشخص کند؟ آیا هزینه اقامت در هتل های سویس و اروپا گرانتر است یا اقامت در عراق، ترکیه و روسیه؟ اقامت چند روزه جلیلی و تیم همراهش هزینه بردار است یا اقامت دایم و هفتگی تیم مذاکره کننده کنونی؟آیا اختصاص پرواز ویژه به تیم چند نفره هزینه بر است یا پرواز با خطوط هوایی عمومی؟ آیا استفاده از کارشناسان و متخصصین واجب تر است یا همراه بردن برادر رییس جمهور؟ اصلا برادر رییس جمهور چه تخصصی دارند که در مذاکرات حاضر می شوند؟

اینها و دهها سوال دیگر را باید کسانی جواب دهند که می خواهند بی عرضه گی و عدم کفایت خود  را در تخریب دیگران محو کنند. حال هرچه قدر هم که رهبری عزیز می خواهند به اینها آبرو و عزت بدهند دستشان را برای مذاکرات پر کنند اما خودشان در ورطه ی حزبیشان گیر کرده اند. نمی فهمند، درک نمی کنند که وضعیت موجود چیست و علت حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده چیست. نمی دانند که اینها تعریف و تمجید نیست بایسته هایست که هوشمندانه رهبری می خواهد آنها خود را اینگونه نشان دهند و عمل کنند.

تخصص و تعهد

سخن آخر آقایان شما که خود را به پرداخت یارانه، تکمیل مسکن مهر، توسعه فناوری های نوین، استکبار ستیزی و... دیگر که از دولت قبل به ارث رسیده است پایبند نمی دانید چگونه دلیل گرانی ها و مشکلات خود را مصوبات و ارثیه دولت قبل می پندارید که ملزم به اجرای آنها هستید. آقایان رها کنید این رنج بی حساب را  اگر عرضه و قدرت در درست گرفتن قدرت اجرایی نظام جمهوری اسلامی ابران را ندارید نه خود را خسته کنید نه مردم را چرا که این راهی که در پیش گرفته اید ضربه به شخص نیست ایجاد یک حس بی اعتمادی در دل مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

پس کنار بروید و کار را به کاردانش بسپارید حال هر که می خواهد باشد چرا که تخصص وتعهد برای اداره مملک لازم است.

/ 0 نظر / 108 بازدید