اهالي فرديس كرج روزانه 100 تن زباله توليد مي‌كنند

خبرگزاري فارس: شهرداري كرج اعلام كرد: شهروندان منطقه فرديس كرج روزانه در حدود 100 تن زباله توليد مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روابط عمومي شهرداري كرج، مركز جمع‌آوري و انتقال زباله‌هاي شهري در منطقه فرديس كرج راه‌اندازي شد. اين طرح در زميني به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع و با اعتباري بالغ بر يك ميليارد ريال احداث شده است.
معاون خدمات شهري شهرداري كرج، با تقدير از تلاش طراحان و مجريان اين طرح در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: از آن جا كه محل قبلي زباله در بافت شهري قرار گرفته و زمينه مزاحمت شهروندان را فراهم آورده بود، شهرداري كرج براي فراهم كردن آسايش مردم، مكان دفن زباله‌هاي منطقه فرديس‌ را به مكاني غيرمسكوني تغيير داد.
سيف‌الدين جعفري ادامه داد: پيش از اين زباله‌هايي كه توسط شهروندان فرديسي توليد مي‌شد، در مكاني واقع در رو‌به‌روي نيروگاه منتظر قائم كه واقع در بافت شهري است، تخليه مي‌شد اما با تلاش شهرداري كرج اين منطقه به فضاي سبز تبديل و از اين پس زباله‌هاي توليد شده در منطقه فرديس به وسيله خودروهاي ويژه حمل زباله مستقيماً به مركز بازيافت زباله واقع در منطقه حلقه دره منتقل مي‌شود.
اين مقام مسئول اظهار اميدواري كرد: با طراحي و بهره‌برداري از پروژه‌هاي مفيد براي محيط زيست، مشكلات شهروندان كرجي كاهش يابد.

/ 0 نظر / 3 بازدید